Foto: Valentína Nídelová

MICHAEL ANASTASSIADES

Michal Anastassiades založil svoje štúdio v roku 1994. Jeho záujmom bolo skúmať moderné pojmy kultúry a estetiky v kombinácii s produktom, nábytkom a enviromentálnym dizajnom. Vo svojej práci v pozícii medzi voľným umením a dizajnom je jeho snahou otvárať dialóg, účasť a interakciu. Je tvorcom objektov, ktoré sú minimalistické, úžitkové a pozemské, ale tiež plné života. Anastassiadesove diela sú zastupené v stálych zbierkach Museum of Modern Art /MOMA/, New York a Victoria and Albert Museum, Londýn, Craft Council, Londýn, FRAC Centre, Orleans, Francúzsko a MAK, Viedeň. Vystavoval tiež vo svetoznámych galériach a umelecké organizácie, vrátane London's Institute of Contemporary Arts, Design Museum, Somerset House, Sotheby's a Mitterand + Cramer, Ženeva, Nilufar Gallery, Milano.
V roku 2007 založil firmu, kde pod svojím menom MICHAEL ANASTASSIADES produkuje neobmedzené edície svojich dizajnov. Každý produkt je ručne robený, vyvinutý v istej vízii jeho originálneho návrhu a označený jeho vlastnou značkou. Zdržanlivý slovník jeho foriem môže naznačovať, že je minimalistický, ale jeho práca je veľmi luxusná a zmyselná z dôvodu kvality použitých materiálov.
Popritom spolupracuje s prestížnymi interiérovými dizajnérmi a architektami po celom svete ako sú Studio Mumbai, David Chipperfield, John Pawson a Studio Ilse. Jeho svetlá boli použité v mnohých projektoch po celom svete predovšetkým v Grand Hotel Stockholm, Soho House v NY, Sergio Rossi boutique v rôznych krajinách.
Anastassiades nedávno otvoril vlastný obchod v Londýne, ktorý poskytuje ideálnu platformu predviesť zavedenie nových produktov a kolekcií. Štúdio, obchod a domov v jednej budove poskytuje jedinečný zážitok vidieť nové nápady a existujúce produkty v domácom prostredí.
Výrok autora: "Chcem robiť svoju prácu najlepšie ako viem a nezáleží na tom, či je to niečo malé alebo, naopak, obrovské."

  • Clubovka 27/10/2016, Bratislava
  • Hosť Michael Anastassiades
  • Ateliér MICHAELANASTASIADES
  • Mesto Londýn
  • Share