Foto: Filip Kubiš

INI ARCHIBONG

INI ARCHIBONG veľmi rýchlo prenikol do popredia dizajnérov svojej generácie. Jeho dielo je známe remeselným majstrovstvom a nedeliteľným spojením s pôvodnými i novodobými technológiami. Ini sa inšpiruje štúdiom architektúry, dizajnu životného prostredia a dizajnu produktov a celoživotnými vášňami pre matematiku, filozofiu a svetové náboženstvá a usiluje sa o uplatnenie svojej vízie a metód v celej škále disciplín. Pracuje s rozličnými klientami na celom svete vrátane takých významných značiek ako Hermes, de Sede, Bernhardt Design, Ruinart, Christofle a Vacheron Constantin.

Syn nigérijských prisťahovalcov do Spojených štátov, narodil sa a vyrastal v Pasadene v Kalifornii, kde absolvoval Art Center College of Design. Po dlhodobom pobyte v Singapure a intenzívnom cestovaní sa presťahoval do Švajčiarska, kde na École Cantonale d'Art de Lausanne (ECAL) ukončil magisterské štúdium v odbore dizajn a technika výroby luxusných produktov.

Archibongové práce boli vystavené v múzeu Victoria and Albert Museum v Londýne, Alyce de Roulet Williamson Gallery v Pasadene, Triode v Paríži, the Museo Bagatti Valsecchi v Miláne. Za svoju tvorbu získal viacere ocenenia na ICFF, Neocon, Wanted Design a World Expo 2015 v Miláne.
V súčasnosti spolupracuje s Sé Collections v Londýne, the Friedman Benda Gallery v New Yorku a the Dallas Museum of Art.
Archibong v súčasnosti žije a pracuje v Neuchate, vo Švajčiarsku.

www.designbyini.com

  • Clubovka 21/02/2019, Bratislava
  • Hosť Ini Archibong
  • Ateliér DesignbyIni
  • Mesto Bazilej
  • Share