Foto: zdroj Clubovka

ANNA HERINGER

Pre Annu Heringerovú je architektúra nástrojom na zlepšenie životov. Ako architektka a čestná profesorka Katedry zemskej architektúry, stavebných kultúr a trvalo udržateľného rozvoja UNESCO sa zameriava na používanie prírodných stavebných materiálov. Od roku 1997 sa aktívne podieľa na rozvojovej spolupráci v Bangladéši. Jej diplomová práca, škola METI v Rudrapure, bola realizovaná v roku 2005 a v roku 2007 získala Cenu Aga Chána za architektúru. V priebehu rokov Studio Anna Heringer realizovala ďalšie projekty v Ázii. , Afrika a Európa. Anna prednáša na celom svete na konferenciách vrátane TED a je hosťujúcim profesorom na rôznych univerzitách ako Harvard a ETH Zurich. Získala množstvo ocenení: OBEL Award 2020, Global Award for Sustainable Architecture, Curry Stone Design Prize, Femmes Architects Award 2020, Loeb Fellowship at Harvard’s GSD and a RIBA International Fellowship. Jej práca bola okrem iného široko publikovaná a vystavovaná v MoMA New York, V&A Museum v Londýne a na Benátskom bienále.
Architektúra je nástrojom na zlepšenie života. "Víziou a motiváciou mojej práce je skúmať a používať architektúru ako médium na posilnenie kultúrnej a individuálnej dôvery, na podporu miestnych ekonomík a na podporu ekologickej rovnováhy. Radostné živobytie je kreatívny a aktívny proces a mám hlboký záujem o trvalo udržateľný rozvoj našej spoločnosti a nášho vybudovaného životného prostredia. Udržateľnosť je pre mňa synonymom krásy: budova, ktorá je harmonická v dizajne, štruktúre, technike a použití materiálov, ako aj s polohou, prostredím, používateľom a sociálno-kultúrnym kontextom. To je pre mňa to, čo definuje jeho udržateľnú a estetickú hodnotu." Anna Heringer

• Clubovka 29/09/2021, Bratislava
  • Hosť Anna Heringer