Foto: archiv Clubovka

ONO architectuur

Ono architectuur založili v roku 2007 Gert Somers a Jonas Lindekens. Štúdio sa zaujíma o veľmi rôznorodé projekty, ktoré čerpajú inšpiráciu z miestneho a historického kontextu, od filmov z 50. rokov až po klasicizmus Clauda Ledouxa. V rozpore s tendenciou sa Ono architectuur snaží praktizovať architektúru ako remeslo, ktoré berie do úvahy budovu ako celok: od zvončeka až po mestský súbor. Konštrukčný akt tvorí nepretržitú hnaciu silu pre dizajn ich projektov. Bežné stavebné materiály používajú a zobrazujú tak, ako sú (nechávajú ich starnúť), no zároveň vytvárajú zvláštne figúry a priestory. Odchyľujú sa od bežných obrazov, aby umožnili nové interpretácie a odkazy. Týmto spôsobom Ono architectuur sleduje architektonický jazyk, ktorý je schopný nadviazať spojenie s miestnym kontextom, jeho minulosťou, ako aj budúcnosťou.

• Clubovka 28/04/2022, Bratislava
  • Hosť Gert Somers, Jonas Lindekens