Foto: Valentína Nídelová, GRUS GRUS

NORM ARCHITECTS

Štúdio Norm Architects bolo založené v roku 2008 ako multidisciplinárne štúdio v centre Kodane s cieľom vytvárať nadčasovú architektúru a zmysluplné navrhovanie produktov. Zakladateľmi štúdia sú architekti Kasper Ronn a Jonas Bjerre - Poulsen. "Snažíme sa našou výnimočnou a jednoduchou estetikou spájať ľudí, objekty, priestory, fotografiu a príbehy do kontextu. Pracujeme s produktami, architektúrou, interiérmi, fotografiou a umeleckým manažmentom / kurátorstvom. Meno Norm naznačuje, že nám záleží na tom, aby naša inšpirácia pochádzala z tradície a noriem, ktoré boli definované celé stáročia v oblasti architektúry a estetiky. Je pre nás cnosť sústrediť sa najmä na kvalitu, trvácnosť a nadčasovosť."
Linda Korndal ako hlavná architektka v štúdiu Norm Architects, tvorí s každým novým priestorom aj príbeh. Počiatkom príbehov pre každý projekt Linda dopĺňa estetiku tým, že pracuje s rámcom otázok ako napríklad:
Ako nejaké priestory evokujú isté správanie a emócie? Čo očakávame od kvality týchto priestorov? Ako si to uvedomujeme a následne ako to vieme využiť? Jej prístup k práci sa vyvíjal vďaka jej nespočetným skúsenostiam s architektúrou, komunikáciou a aj ako prednášajúcou na škole The Royal Danish Academy of Fine Arts. ''Architektúra, ktorá je posilnená o život v nej prebiehajúci je pre mňa úspech" hovorí Linda o svojej práci.
Výrok autora: "Ako architekti sa sa zameriavame na detail, pretože pracujeme tiež ako dizajnéri. Ako dizajnéri sme veľmi analytickí v našom prístupe k dizajnu, pretože sme architekti."

  • Clubovka 26/01/2017, Bratislava
  • Hosť Linda Korndal
  • Ateliér NORM ARCHITECTS
  • Mesto Kodaň
  • Share