Foto: Valentína Nídelová, GRUS GRUS

PETRA AURELIA LANGEROVÁ

Petra Langerová študovala na bratislavskej Škole úžitkového výtvarníctva aranžérstvo u Rudolfa Filu, potom sa pustila do štúdia architektúry na VŠVU. Cesty ju zaviedli do USA, kde sa po ročnom štúdiu scénografie a kostýmu v Južnej Karolíne nakoniec sa rozhodla pre dizajn, a to na prestížnej Parson's School of Design v New Yorku.
Pracovala pre viaceré globálne módne značky ako Narciso Rodriguez, J. Crew, Tommy Hilfiger, GAP a z pozície asistentky dizajnéra sa postupne vypracovala až na šéfdizajnérku. V rokoch 2013-2015 významne prispela k imidžu a medzinárodnému renomé start-upovej značky Everlane. Následne však módu načas odložila a pustila sa do budovania vlastnej komornej značky Conmateria. Zameriava sa na dizajnérsku tvorbu úžitkových predmetov, pričom zúročuje know-how a ľudský potenciál malých rodinných manufaktúr z USA a Talianska.
Výrok autora: "Zmysluplné veci sa zdajú byť prekvapivo jednoduché, tak ako bývajú veci pravdivé. V Conmaterii postupujeme princípom autentickej pravdivosti, podobne ako keď stará mama z pár kvalitných surovín zručne pripravila jednoduché, ale nezabudnuteľné jedlo."

  • Clubovka 02/06/2017, Bratislava / DAAD
  • Hosť Petra Aurelia Langerová
  • Ateliér Conmateria
  • Mesto New York / Bratislava
  • Share