Foto: Adam Lukáč

TE'd A ARQUITECTES

TEd'A ARQUITECTES je štúdio so sídlom na Mallorke, ktoré tvoria Irene Pérez a Jaume Mayol. TEd'A arquitectes sa pokúšajú posunúť dopredu, s ohľadu na minulosť a tradíciu. Pokračuju v zdokonaľovaní tradície ako nesporného dedičstva. Obhajujú regionálnu identitu pred globalizujúcim uniformizmom. Študovali v ETSA Vallés (Barcelona), v škole IE (Madrid).Boli členmi poroty a hosťujúcimi lektormi na niekoľkých medzinárodných univerzitách ako Cornell University v Ithace (New York), Accademia di Architettura di Mendrisio (Švajčiarsko), Kingston School of Art (Londýn), ETSA Madrid, Lund Universitet (Švédsko), KTH Štokholm (Švédsko), Architektonická škola, University College, Dublin (Írsko), Fakultät für Architektur TU, Mníchov (Nemecko), ETSA Barcelona a HEIA, Fribourg (Švajčiarsko). Jaume Mayol vyučoval na Vallés School of Architecture (Barcelona), IE School (Madrid) a ETSALS (Barcelona).
Irene Pérez a Jaume Mayol boli riaditeľmi jedného z workshopov na Porto Academy v roku 2017 ( Portugalsko). Vyučujú Fakultät für Architektur TU, Graz (Rakúsko) a na Stuttgart Universität (Nemecko).
TEd'A arquitectes za svoju tvorbu získal celú radu ocenení. Práca TEd'A arquitectes bola súčasťou španielskeho pavilónu v Bienale di Architettura di Venezia 2016 ( víťaz Zlatého leva ). Tiež boli súčasťou katalánskeho pavilónu v Bienale 2014.

www.tedaarquitectes.com

  • Clubovka 30/05/2019, Bratislava
  • Hosť Irene Pérez a Jaume Mayol
  • Ateliér TEd' A arquitectes
  • Mesto Palma de Mallorca
  • Share