Foto: Adam Lukáč
Dominik Sepp
Welin
Michal Babinčak

MARVA GRIFFIN

MARVA GRIFFIN - "La Mamma" talianskeho dizajnu.
Známa je ako mentor mladých a začinajúcich dizajnérov. Je zakladateľkou a kurátorkou SaloneSatellite, výstavného priestoru na najväčšom veľtrhu nábytku na svete Salone del Mobile v Miláne. Spoločnosť SaloneSatellite prezentuje talenty mladého dizajnu a spája ho s najdôležitejšími ľudmi v tomto odvetví. Tým sa stáva neodmysliteľným odrazovým mostíkom pre talentovaných mladých dizajnérov. Úspešne odštartovala kariéru niektorých dizajnérov, ako sú Oki Sato / Nendo, Tom Dixon, Studio Juju, Nao Tamura, Ini Archibong a Poetic Lab, atd.
Marvin projekt je neopakovateľným podujatím pre milovníkov dizajnu. V roku 2014 Marva získala cenu Compasso d'Oro za kariérne úspechy. Compasso d'Oro je cena za priemyselný dizajn, založená Giom Pontim s cieľom upriamiť pozornosť na hodnotu a kvalitu talianskeho dizajnu, ktorú udeľuje ADI (Združenie priemyselného dizajnu). Marva získala prestížne ocenenie za svoje mimoriadne schopnosti pri podpore tvorby začínajúcich dizajnérov. Jej vášnivé riadenie aktivít SaloneSatellite ju vystrelilo do výšin a vytvorilo z nej silu, s ktorou treba počítať.
Narodila sa vo Venezuele a študovala v Miláne. Svoju kariéru vo svete dizajnu začala prácou pre Piera Ambrogia Busnelliho v C&B Italia, z ktorého sa neskôr stalo B&B Italia. Od roku 2001 je členkou Výboru pre architektúru a dizajn Múzea moderného umenia (MoMA).

  • Clubovka 31/05/2019, Bratislava
  • Hosť Marva Griffin
  • Ateliér SaloneSatellite
  • Mesto Miláno
  • Share