Foto: Barbora Kollárová

KARAMUK KUO ARCHITECTS

Štúdio Karamuk Kuo Architects bolo založené v roku 2010 Jeannette Kuo a Ünal Karamuk. Jeannette Kuo získala bakalársky titul v odbore architektúra na UC Berkeley (1999), magisterský titul s vyznamenaním na Harvardskej univerzite (2004) a magisterský titul na ETH Zurich (2010). Po tom čo pracovala pre Barkow Leibinger Architects v Berlíne a Architecture Research Office v New Yorku, začala vyučovať v roku 2006 v Maybeck Teaching Fellowship na UC Berkeley a pokračovala vo výučbe na MIT (2007 – 2009) a na EPFL Lausanne (2011 – 2014). Od roku 2016 je asistujúcou profesorkou na Harvard Graduate School of Design. Ünal Karamuk študoval architektúru na Eidgenössische Technische Hochschule (ETH) v Zürichu. V roku 2002 študoval výmenný semester na Harvard Graduate School of Design a následne sa vrátil dokončiť svoj diplom na ETH u profesora Christiana Kereza. Do roku 2008 pracoval v newyorských kanceláriách Skidmore Owings and Merrill (SOM), REX Architecture a Office for Metropolitan Architecture (OMA). V rokoch 2009 až 2012 vyučoval na ETH Zürich u architekta Christiana Kereza.
Karamuk Kuo Architects vnášajú do procesu navrhovania svoje medzinárodné zázemie a rôznorodé stavebné skúsenosti. Do popredia dávajú vzťah priestoru a programu a ku každému projektu pristupujú s optimizmom, že architektúra je interpretáciou nových nápadov do reality.
Štúdio pracuje na projektoch rôznych mierok – od priestorových inštalácií a výstav až po komplexné inštitučné projekty – a vždy hľadá nové kreatívne príležitosti. Okrem toho sa obaja partneri angažujú v intelektuálnej snahe o výskum v dizajne a od roku 2006 vyučujú na rôznych univerzitách v USA a Švajčiarsku.

  • Clubovka 29/09/2022, Bratislava
  • Hosť Jeannette Kuo
  • Ateliér Karamuk Kuo Architect
  • Mesto Zürich / CH
  • Share