S 411

CLUBOVKA … alebo jedna z najslávnejších a najpredávanejších kluboviek na svete, ktorá sa volá S 411 a od roku 1932 ju vyrába legendárna značka Thonet...
S 411 bola výnimočná tým, že obohatila radu konzolového nábytku o elegantnú lenošku, ktorá do tejto doby v ponuke nebola.
Zmyslom CLUBOVKY je predstaviť výrazných tvorcov súčasnej svetovej architektúry a dizajnu - ľudí, ktorí žijú svoj bohatý život v absolútnej a permanentnej tvorivej búrke, túžbe a vášni... CLUBOVKA je miesto, ktoré je oslobodené od "IZMOV", od odbornej kritiky, je predovšetkým o človeku, o jeho práci snoch,o názore, o jeho motivácii, o tom čo na prvý pohľad nevidieť, o myšlienke... CLUBOVKA, ako neformálne stretnutie priateľov architektúry, ktorá vznikla z potreby stretnúť sa, vymeniť si názory, poznatky, informácie, získať nové, viesť klubové debaty o architektúre a dizajne. CLUBOVKA vznikla na Slovensku v roku 2002 ako séria neformálnych stretnutí architektov a dizajnérov. Cez 90 týchto podujatí prinieslo na slovenskú a českú pôdu špičkové svetové osobnosti. CLUBOVKA v roku 2007 získala cenu Prof. MARTINA KUSÉHO za sústavnú a úspešnú osvetovú a popularizačnú činnosť v oblasti architektúry.

...kdesi na začiatku bola MYŠLIENKA o prázdnom priestore, do ktorého by sa zmestilo veľa ľudí, veľa pocitov, veľa myšlienok, veľa nápadov...
Možno ste si všimli, že kam sa pozriete, niekto sa vás snaží obtiahnuť a rôznymi formami prázdneho klamu na vás získať. Ponúkajú vám bullshit, ktorý vôbec nepotrebujete, zahlcujú vás informáciami, ktoré vám nijako nepomôžu a búšia do vás reklamou takým spôsobom, že si už pomaly nikto nepamätá, čo je život. Opakom bullshitu dneška je INŠPIRÁCIA, akýsi základ života, plný správne vibrujúcej ENERGIE. INŠPIRÁCIA je život driemajúci v nás ľuďoch, ktorý chceme prebudiť.
INŠPIRÁCIU netreba deklarovať v zákonoch, ani pretláčať cez mlynček reklamy, existuje vnútri vecí a ľudí. Treba ju len odhaliť.
Áno - chceme ju odhaľovať a prebúdzať aj my, ktorí vám pripravujeme CLUBOVKU.
Pretavujeme nespornú energiu architektov, dizajnérov, fotografov, hudobníkov...
a v neposlednom rade aj svoju... zhmotnenú INŠPIRÁCIU, z ktorej sa môže nadýchať KAŽDÝ KTO CHCE. Vy aj My si potom pozrieme scenárom pripravenú CLUBOVKU, ktorá je však podľa nás niečím oveľa viac a dáva nám všetkým hlavne to nehmotné - motiváciu, dobrú náladu, radosť, ďalšiu ENERGIU vstať z gauča a ísť za novými myšlienkami. Dáva INŠPIRÁCIU.

architekt TATIANA KOLLÁROVÁ

Tatiana Kollárová

foto: Nora a Jakub

Denisa Kollarová

Vyštudovala grafický dizajn na Gerrit Rietveld Academie v Holandsku. Pôsobiaca v Amsterdame, pracuje na vlastných projektoch ale aj na kolaboráciách.

DENISA KOLLAROVÁ / 1990 /

Vyštudoval fashion dizajn na Gerrit Rietveld Academie v Holandsku. Pôsobí v Amsterdame.

BORIS KOLLAR / 1992 /

Boris Kollar
Alexandra Kollarová

Vyštudovala Informácie a Komunikácie v Kodani a v Bordeaux, kde momentálne pokračuje na magisterskom štúdiu kultúrneho manažmentu v Bordeaux. Popri škole spolupracuje na rôznych kultúrnych projektoch vo Francúzsku, Dánsku a na Slovensku. Venuje sa štúdiu cudzích jazykov.

ALEXANDRA KOLLAROVÁ / 1994 /