Foto:

ALESSANDRO GUALTIERI /NASOMATTO

ALESSANDRO GUALTIERI prezývaný tiež "Nos" je talent talianskej umeleckej parfumérie. Narodil sa v rodine mäsiara v Miláne a časť svojho detstva strávil v záhradách svojho starého otca, odkiaľ neskôr čerpal inšpiráciu vo svojej tvorbe. Prostredníctvom vôní našiel cestu vyjadriť seba a svoje myšlienky. Vytváral vône pre Fendi, Versace, Helmut Lang, Diesel a ďalších. Neskôr sa rozhodol nasledovať svoju vlastnú predstavu o odvážnych, transgresívnych parfumériách. Je vedúcim výrobcom značiek NASOMATTO a ORTO PARISI. Aby sa vôňa dostala k ľuďom "z fľaše von" vytvára čuchové zariadenia a iné projekty, ktoré preklenú medzeru medzi vôňami a inými zmyslami.
www.the-nose.it

THE NOSE - Searching for Blamage je dokument režiséra Paula Rigtera o avantgardnom parfumérovi Alessandro Gualtieri.Ten chce vytvoriť svoj nový parfém Blamage tým, že opustí všetky pravidlá pre dizajn parfumov. Parfum Blamage ho priviedol až na opačnú stranu sveta, no čím dlhšie je na tejto ceste, tým viac je konfrontovaný svojou nedočkavosťou a túžbou po dokonalosti. Bude nakoniec parfém Blamage perfektnou chybou?
www.thenosefilm.com

PAUL RIGTER je herec a režisér, známy z filmov Crush (2006), Onderweg (2009), a The Nose - Searching for Blamage (2013). Iniciuje a usmerňuje svoje vlastné filmové projekty v spoločnosti PLUGGIN' Creative Lab, ktorú založil. Najlepšou vecou pri tvorbe filmov je, že skúma nový svet znova a znova.
www.pluggin.nl

  • Clubovka 15/11/2018, Bratislava
  • Hosť Alessandro Gualtieri a Paul Rigter
  • Ateliér Nasomatto
  • Mesto Amsterdam
  • Share